Wózki sklepowe

Wózki sklepowe są obowiązkowym wyposażeniem każdego sklepu, pozwalającym na wygodny transport produktów po placówce. W naszej ofercie znajda Państwo dwie serie wózków sklepowych KMK oraz MEC. Wózki sklepowe serii MEC najlepiej sprawdzają się w zwykłych sklepach sprzedających jedynie produkty spożywcze. Seria KMK natomiast najlepiej sprawuje się hipermarketach oraz placówkach handlowych oferujących szeroką gamę różnorodnych produktów.

Oferujemy szeroką gamę różnorodnych objętości i wymiarów wózków sklepowych. Wymiary można podzielić na trzy różne kategorie rozmiarowe, które lepiej, lub gorzej sprawują się w konkretnych rodzajach sklepów.

Małe wózki sklepowe mają pojemność od 60 do 100 litrów, dzięki temu nadają się do sklepów o wąskich alejkach. Pozwala to na swobodne i bezkolizyjne wymijanie się dwóch wózków w alejce. Ze względu na małe wymiary są to najtańsze wózki sklepowe w naszej ofercie.

Średnie wózki sklepowe maja pojemność 125, 130 i 150 litrów. Są idealnym połączeniem małych i dużych wózków sklepowych, będąc uniwersalnym wyborem do każdego rodzaju sklepu. 

Duże wózki sklepowe mają największe gabaryty i pojemności 180, 210 i 240 litrów. Idealnie nadają się do hiper i supermarketów, gdzie pozwalają na wygodny przewóz zróżnicowanych produktów. Nie nadają się do małych sklepów, gdzie jeden wózek może zając całą szerokość alejki.

wozek sklepowy maly mec 60 300x300 1
Wózek sklepowy MEC 80
Wozek sklepowy MEC 130
Wózek sklepowy MEC 130
Wozek sklepowy MEC210 do duzych sklepow
Wózek sklepowy MEC 230

Rodzaje wózków sklepowych

Seria MEC

Seria KMK

wozek sklepowy mec 100 300x300 1
Wozek sklepowy KMK 130 1

Wózki sklepowe z serii MEC są najczęściej wybieranymi wózkami w naszej ofercie. Zbudowane na są na podstawie rurowej, która cechuje się małą wagą oraz wysoką wytrzymałością. Zmniejszona waga przekłada się na lepszą sterowność i wygodę użycia. Wózki sklepowe tej serii najlepiej sprawują się w zwykłych sklepach spożywczych sprzedających głównie produkty spożywcze.
Wartym uwagi wózkiem jest MEC 100, który używany jest przez wiele sklepów marki Lewiatan i Delikatesy Centrum.

Wózki sklepowe z serii KMK cechują się dodatkowa platformą dolną i podstawą drucianą. Dodatkowa platforma pozwala na wygodny transport produktów spakowanych w pudełka, kartony, paczki itp.. Możemy dzięki temu sortować produktu pomiędzy koszem (np. jajka), a półką (np. zapakowana mikrofalówka) w sposób niwelujący ryzyko uszkodzenia delikatniejszych zakupów. Wózki sklepowe KMK najlepiej stosować w super i hipermarketach, gdzie odbywa się sprzedaż różnorodnych produktów.

Wymiary wózków sklepowych

Zalety wózków sklepowych TEMA

Wózki sklepowe TEMA wyróżniają się na tle swojej konkurencji, dzięki zastosowaniu następujących rozwiązań:

 • Akcesoria do wózków sklepowych niemieckiej firmy SYSTEC
 • Wzmocnione podwozie oraz jego łączenie z koszem
 • System szybkiej i łatwej wymiany kół przez jedną osobę
 • Siedzisko dla dzieci zainstalowane standardowo w każdym wózku sklepowym
 • Podwójna warstwa ochronna z powłoki z ocynku galwanicznego pokrytego poliestrem
 • Sprawdzone łożyskowe kółka niemieckiej firmy TENTE
 • Kompaktowego rozwiązania problemu składowania wózków w ciągu nazywanego „nesting”

Na specjalną uwagę zasługuje proces zabezpieczania wózków, poprzez nałożenie specjalnej warstwy ochronnej. Warstwa ta składa się z dwóch elementów nakładanych na specjalnej linii produkcyjnej.

Ocynk galwaniczny nakładany jest na surową stal w celu zapewnienia 100% ochrony przed rdzewieniem. Niestety warstwę tą jest łatwo usunąć w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Dlatego na ocynk nakładana jest warstwa napylonego lakieru poliestrowego, tworzącego ochronną powłokę. Lakier ten odporny jest na czynniki atmosferyczne, mechaniczne oraz na upływ czasu.

Dzięki zastosowaniu ocynku oraz lakieru uzyskujemy dwuwarstwowa powłokę ochroną, dzięki której nasze wózki mogą pozostawać w użytku przed długie lata.

"Nesting" wózków sklepowych

Wózki sklepowe zajmują dużo miejsca, a parkowanie w miejscach o ograniczonej przestrzeni może okazać się problematyczne. Dzięki swojej konstrukcji wózki sklepowe firmy TEMA mogą być składowane w ciągach o teoretycznie nieskończonej długości. Odstępy pomiędzy poszczególnymi wózkami są bardzo małe, gdyż wynoszą jedynie 10 cm. Taki odstęp gwarantuje że nawet przy dociśnięciu wózków, nie zakleszczą się one uniemożliwiając rozdzielenie. Daje też to dostatecznie dużo luzu pomiędzy wózkami zabezpieczając powłokę przed zacieraniem i zmęczeniem materiału w wyniku ciągłego łączenia i rozłączania wózków. Rozwiązanie „nestigu” pozwala na stu procentowe i bezpieczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na składowanie wózków.

Wozki sklepowe skladowane w ciagu

Personalizacja

Wszystkie nasze wózki sklepowe posiadają wysoki poziom personalizacji, pozwalający na stworzenie idealnego wózka do konkretnego sklepu. Najprostszym zabiegiem zmieniającym wózek jest przemalowanie powierzchni. Indywidualny kolor wygląda ładnie, atrakcyjnie i unikalnie, niestety powłoka ta zastępuje ocynk galwaniczny. Skutkuje to obniżeniem odporności wózka sklepowego na rdzę oraz zatarcia, które są lepiej widoczne na kolorze.

Innym prostym zabiegiem jest dobranie kolorystyki elementów plastikowych oraz dobranie własnej informacji zamieszonej na rączce. Może być to informacja o promocji, logo sklepu, lub inna dowolna wiadomość. Do wykonania takiej indywidualnej raczki potrzebujemy gotowego projektu, albo informacji o pożądanym wyglądzie nadruku. Nasz grafik przygotuje spersonalizowaną grafikę według Państwa wytycznych.

Akcesoria

Specjalne kołka przeznaczone do użytku w placówkach wyposażonych w pochylnie, chodniki ruchome. Środkowa część funkcjonuje jak standardowe koło do momentu kontaktu z pochylnią, podczas którego wpada w koleiny i zawisa w powietrzu uniemożliwiając przemieszczenie wózka. Wózek sklepowy zawisa wtedy na bocznych trawelatorach, które utrzymują go w miejscu aż do końca chodnika. Kółka te są świetnym wyborem dla placówek wielopiętrowych, lub z parkingiem podziemnym. Nawet ciężko załadowane wózki sklepowe nie będą w stanie poruszyć podczas przejazdu chodnikiem ruchomym.

Rozwinięta wersja standardowych kółek do wózków sklepowych. Dodanie hamulca pozwala zablokować wózek w miejscu, aby nie odjeżdżał podczas na przykład rozładunku zawartości do samochodu. Prosta i tania modyfikacja pozwala na zabezpieczenie przed ewentualnymi szkodami spowodowanymi przez niechciane przemieszczenie wózka. Rekomendujmy montaż jednego lub dwóch takich kół z tyłu wózka sklepowego.

Prosty zamek na monety jest najprostszym sposobem na zabezpieczenie przed kradzieżą wózka sklepowego. Zamek firmy SYSTEC przyjmuje złotówki oraz euro o różnych nominałach. Montowany jest bezpośrednio na rączkę za pomocą specjalnego klucza/

Specjalna rączka pozwalająca na zabezpieczenie wózka przed kradzieżą. Dodatkowo oferuję przestrzeń na reklamę z np. promocją. Reklamę można swobodnie wymieniać samodzielnie.

Specjalna modyfikacja rączki z zintegrowanym koszem na nosidełko dziecięce. Pozwala na umieszczanie nosidełka z niemowlakiem nad koszem wózka sklepowego. Nie utrudnia to prowadzenia wózka sklepowego oraz pozwala na utrzymywanie dziecka w bezpiecznym miejscu w zasięgu wzroku.

Siedziska montowane indywidualnie, lub w parach zwrócone są w stronę prowadzącego wózek. Przeznaczone dla małych dzieci w wieku do 3 lat, pozwalają na jednoczesne robienie zakupów oraz utrzymywanie dziecka w zasięgu wzroku.

Służy do segregowania produktów w wózku. Zapobiega przypadkowemu zgnieceniu produktów delikatnych, przez produkty o dużej wadze.

Montowana na kosz wózka sklepowego pozwala na prezentacje dowolnej wybranej reklamy.

Tabliczka informacyjna z infografiką przygotowywana jest pod indywidualne zamówienie klienta. Często używana na wózkach inwalidzkich.

Osłony domyślnie montowane na wszystkie wózki sklepowe, chronią rogi przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Prosta modyfikacja montowana w fabryce na koszu tuż pod rączką. Pozwala na zawieszenie np. torebki bez potrzeby wrzucania jej do środka wózka.

Dodatkowe osłony montowane na półkę dolną w wózkach sklepowych serii KMK. Niwelują hałas wywoływany poruszaniem się półki oraz chronią ją przed stopniowym zdzieraniem warstwy ochronnej.

Odbojniki przednie montowane na przednią część półki dolnej w wózkach sklepowych serii KMK. Chroni wózek przed uszkodzeniami mechanicznymi, wynikającymi z kolizji.

Przeznaczona głównie do wózka sklepowego MEC 15. Pozwala na łatwe zlokalizowania wózka oraz nadaje walorów estetycznych.

Wózki sklepowe dostępne od ręki

MEC 80

Wózek sklepowy o uniwersalnym zastosowaniu. Pomimo małej pojemności jest używany w wielu sklepach średnich rozmiarów. Zawdzięcza to swojej budowie która utrzymuje  bardzo dobre proporcje głębokości, szerokości i długości.

MEC 100

Wózek sklepowy zaprojektowany z myślą o użytku w sklepach o ograniczonej przestrzeni między alejkami. Kosz tego wózka jest wysoki, wąski i krótki co oferuje bardzo kompaktowe wymiary, przy zachowaniu wysokiej pojemności.

MEC 130

Jeden z najlepszych wózków sklepowych na rynku Europejskim. Wózek cechuję się zachowaniem świetnych proporcji, dzięki którym jest to uniwersalny wybór dla wszystkich sklepów

Popularne wózki sklepowe na zamówienie

MEC 15

Wózek sklepowy zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Dziecko wyposażone w taki wózek wrzuca do niego słodycze oraz inne przysmaki, zwiększając sprzedaż w sklepie. Wózki tego typu wyposażone są w flagi pozwalające na szybką lokalizację wózka przez rodzica. 

MEC KIDS 100

Połączenie wózka sklepowego z samochodzikiem dla dziecka. Pozwala na jednoczesna opiekę nad dzieckiem oraz prowadzenie zakupów. Dziecko siedzące za sterami samochodzik nie będzie rozrabiać, co przekłada się na ogólny komfort prowadzenia zakupów.

MEC 210

Największy wózek sklepowy w naszej ofercie. Wyposażany jest w kosz o pojemności aż 240 litrów, pozwalający na transport naprawdę dużej ilości produktów. W praktyce czteroosobowa rodzina może w nim przewieźć zakupy starczące na cały tydzień.

Naprawa wózków sklepowych

Wózki sklepowe pomimo zastosowaniu powłoki ochronnej oraz plastikowych zabezpieczeń, z czasem będą ulegały uszkodzeniom natury fizycznej. Uszkodzenia te wynikają najczęściej z kolizji oraz niewłaściwego użytkowania wózków sklepowych. Na szczęście jesteśmy w stanie przeprowadzić naprawę uszkodzeń na naszym magazynie głównym. Naprawy możemy dokonać tak długo jak nie została uszkodzona struktura podwozia. Świadczymy serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny, przedłużając życie wózków sklepowych, niwelując potrzebę zakupu nowych. Oto jakie naprawy obejmuje nasz serwis :

 • Wymiana elementów plastikowych na nowe
 • Ponowne nałożenie warstwy ochronnej
 • Wymiana kółek
 • Naprawa wgięć i wgnieceń kosza
 • Naprawa łączenia pomiędzy koszem, a podstawą

Finansowanie, transport i profesjonalna obsługa

Zapraszamy Państwa do kontaktu w celu wyceny ilości hurtowych wózków sklepowych. Wszystkie duże zamówienia realizowane są z fabryki dzięki czemu mogą Państwo wybrać indywidualny kolor wózków sklepowych. Na zakup wózków zapewniany atrakcyjne finansowanie w postali leasingu. Najczęściej korzystamy z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych leasingodawców. Pozwala to na szybsze rozpoczęcie realizacji zamówienia. Organizujemy własny transport dla wszystkich zamówień na terenie Polski i UE, dzięki czemu nie muszą Państwo martwić się o kwestie dostawy.

Częste pytania i odpowiedzi

Wózki sklepowe metalowe są znaczenie lepsze. Nie tylko są wytrzymalsze i mogą służyć dłużej od plastikowych, ale w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń można je naprawić. Wózki plastikowe po uszkodzeniu nie nadają się do naprawy, ich jedynym plusem jest niższa cena i waga.

Można je składować na zewnątrz pod gołym niebem. Rekomendowane jest jednak przechowywanie pod jakąś formą zadaszenia. Elementy metalowe nie zardzewieją dzięki powłoce ochronnej, ale elementy pestkowe pod wpływem elementów mogą zacząć tracić kolor, a nawet gnić.

Kontakt