Regały sklepowe

Wymagany element wyposażenia sklepu umożliwiający prezentację oferowanych produktów w sprzedaży. Wszystkie nasze regały sklepowe wykonane są z wysokiej jakości stali, nadającej regałom wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Odporność na rdzę uzyskiwana jest w procesie malowania proszkowego na wybrany przez klienta kolor z palety RAL. Do kolorów najpopularniejszych oraz  dostępnych od ręki należą RAL 9001 (kremowy), RAL 7035 (jasnoszary) i RAL 7016 (antracytowy)

Regały sklepowe najlepiej sprawują się w następujących rodzajach placówek:

  • sklepy spożywcze
  • stacje benzynowe
  • sklepy z wypiekami
  • centra handlowe
  • apteki
  • sklepy alkoholowe
  • sklepy AGD, RTV
  • markety budowlane
  • sklepy chemiczne
  • drogerie
  • sklepy warzywne
  • sklepy odzieżowe

W nasze regały wyposażane są setki placówek handlowych w Polsce do których należą min. Lewiatan, Auchan, Media Expert, Spar oraz Delikatesy Centrum. Niektóre nasze regały o niskiej zabudowie trafiają na stacje benzynowe Orlen, Lotos, BP.

Zalety regałów sklepowych TEMA:

  • Perforacja profili 50 mm, gwarantująca kompatybilność z większością regałów sklepowych stosowanych w Polsce
  • Wytrzymałe półki z podwójnym wzmocnieniem zapewniającym od 50 do 75 kg maksymalnego udźwigu w zależności od szerokości.
  • Szeroka gama różnorodnych akcesoriów wspomagająca lub zmieniająca funkcję regału sklepowego
  • Możliwość przebudowy na regały budowalne poprzez dodanie ram regałów paletowych oraz specjalnych łączników
  • Prosty montaż (elementy wciskane) bez wykorzystania specjalistycznych narzędzi przez dwie niewykwalikowane osoby
  • Łatwość modyfikacji istniejących konfiguracji poprzez przemieszczenie istniejących elementów lub dodanie nowych

Wybór odpowiedniej konfiguracji

Regały sklepowe i ich konfiguracje różnią się od sklepu do sklepu w zależności od dostępnej przestrzeni i rodzaju sprzedawanych produktów. Parametrami wpływającymi na konfigurację regału sklepowego są:

  • Wysokość – wysokie regały sklepowe oferują większą przestrzeń do prezentacji produktów. Niskie regały natomiast pozwalaj klientowi na lepszą orientacje w sklepie i ułatwiają lokalizowanie poszukiwanych produktów.
  • Głębokość i ilość półek – ilość półek należy dobierać odpowiednio do wielkości składowanych produktów, tak aby zagęszczenie było jak największe. Głębokość półek należy stopniowo zmniejszać w miarę zwiększania wysokości montażu u regału sklepowego, aby dostęp do produktów nie był utrudniony.
  • Szerokość sekcji – wąskie sekcje mogą przetrzymywać mniej produktów, ale dzięki temu trudniej je przeciążyć, dlatego są odpowiednie do składowania cięższego asortymentu. Szerokie sekcje są idealne do składowania licznego i lekkiego asortymentu w sklepie.
  • Akcesoria – dobór odpowiednich akcesoriów wspomaga regał sklepowy, zwiększając jego funkcjonalność. Lista akcesoriów jest obszerna i mogą się Państwo zapoznać z nią tutaj.
  • Kolor – wpływa na estetykę prezentacji i wraz z kolorystyką sklepu tworzy motyw przewodni placówki. W zależności od oświetlenia regały sklepowe mogą lepiej lub gorzej prezentować asortyment. Na niektórych kolorach łatwiej dostrzec jest kurz, wiec regały sklepowe w  tym kolorze wymagają codziennej uwagi.
Regaly sklepowe w dziale kosmetycznym
Regały sklepowe w dziale kosmetycznym

Regały sklepowe konstrukcja

Rodzaje regałów sklepowych

Regaly przyscienne

Regały przyścienne

Regały sklepowe o najprostszej konstrukcji stawiane przy ścianach placówki handlowej. Możliwe jest ich postawienie jako konstrukcja niezależna, jednak jest to nieestetyczne oraz nie zapewnia odpowiedniej stabilności regału sklepowego.

Gondole sklepowe

Gondole sklepowe

Najczęściej wybierany wariant regału sklepowego. Regały tego typu wypełniają większość przestrzeni sklepów, oferując dostęp do produktów z obu stron.

Regaly narozne

Regały narożne

Element służący do wypełniania regałów sklepowych na zakrętach. Ze względu na swoją konstrukcje tyły oraz półki takiego regału nie są kompatybilne z innymi rodzajami.

Regaly szczytowe

Regały szczytowe

Wykorzystywane do estetycznego zakończenia ciągu gondol sklepowych. Zapewniają dodatkowe miejsce na prezentowanie produktów (najlepiej tych w promocji) oraz zapobiegają przed spadaniem produktów z głównego ciągu regałów sklepowych.

Gondola sklepowa siatkowa 300x300 1

Regały siatkowe

Specjalistyczny rodzaj regałów sklepowych przeznaczony do ekspozycji produktów przezroczystych. Siatka przepuszcza światło co pozwala lepiej eksponować alkohole, szkło itp.. Dodatkowo mają zwiększony udźwig w porównaniu do innych regałów sklepowych.

Akcesoria

Wykorzystywane do zamieszczania informacji o cenie i nazwie produktu. Dostępne w różnych kolorach.

Pozwalają na wieszanie różnorodnych produktów luźnych lub w opakowaniach. Dostępne są wersje z, albo bez etykiet.

Osłona zamykająca wolną przestrzeń pomiędzy nogami regału sklepowego. Uniemożliwia to przypadkowe wpadnięcie produktów oraz innych obiektów pod regał.

Zakrywa wolną przestrzeń pomiędzy profilami gondoli sklepowej. Uniemożliwia to spadnięcie tam różnorodnych przedmiotów oraz dodaje estetyki.

Służy do estetycznego przechowywania owoców i warzyw, zabezpieczając je przed spadnięciem.

Służą do segregacji różnorodnych produktów na jednej półce. Do ich instalacji wymagany jest ogranicznik siatkowy.

Montowany na zwykłej półce uniemożliwia produktom wypadnięcie poza jej obszar.

Element montowany na półkę sklepową lub bok profilu. Pozwala na zawieszenie drobnych produktów pokroju chipsy, paczki ze słodyczami. Rekomendujmy montaż w pobliżu kas w celu podniesienia sprzedaży impulsywnej.

Służy do prezentacji reklamy na dużej wysokości w sposób pozwalający go dostrzec ze znacznej odległości. 

Instrukcja samodzielnego montażu

Regały sklepowe są bardzo proste w montażu, ponieważ nie wymagają wyspecjalizowanych narzędzi oraz przeszkolenia. Wszystkie elementy są wciskane na miejsce (z wyjątkiem dwóch ręcznie wkręcanych śrub poziomujących) i jedyne narzędzia jakie mogą się przydać to: gumowy młotek oraz poziomica. Rekomendujmy udział minimum dwóch osób przy montażu, jednak jedna osoba też jest w stanie go przeprowadzić (zajmie to więcej czasu). Poniżej w krokach opisany jest proces montażu regału sklepowego.

Co wpływa na cenę regału sklepowego ?

Na cenę regału sklepowego wpływa wiele czynników do których należą:

  • Parametry konfiguracji – im większa wysokość, szerokość i głębokość, tym większe koszty zakupu regału
  • Rodzaj regału sklepowego – każdy rodzaj regału sklepowego różni się od siebie wykonaniem i ilością wykorzystywanych materiałów. Regałami najtańszymi są regały przyścienne następnie regały szczytowe, gondole sklepowe, regały narożnikowe i na końcu regały siatkowe. Dwa ostatnie wymagają specjalnego procesu wykonania który przekłada się na cenę znacznie wyższą od reszty.
  • Rodzaj tyłów – tyły zwykłe są tańsze od perforowanych, gdyż do ich wykonania wykorzystywana jest mniejsza ilość stali. Tyły siatkowe potrzebują specjalnego długiego procesu wykonania na osobnej maszynie co przekłada się na wysoką cenę.
  • Ilość półek – im więcej półek na naszym regale tym większa cena do której trzeba jeszcze doliczyć po dwa wsporniki na półkę.
  • Akcesoria – nie są drogą inwestycja i nawet w dużej ilości nie wpłyną znacząca na koszt całego regału.

Finansowanie, transport i profesjonalna obsługa

Zapraszamy Państwa do kontaktu w celu wyceny i projektu sklepu dla regałów sklepowych. Wszystkie duże zamówienia realizowane są z fabryki dzięki czemu mogą Państwo wybrać indywidualny kolor regałów sklepowych. Na zakup regałów zapewniany atrakcyjne finansowanie w postali leasingu. Najczęściej korzystamy z usług Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz innych renomowanych leasingodawców. Pozwala to na szybsze rozpoczęcie realizacji projektu. Organizujemy własny transport dla wszystkich zamówień na terenie Polski i UE, dzięki czemu nie muszą Państwo martwić się o kwestie dostawy.

Produkty pokrewne do regałów sklepowych

Wozek sklepowy MEC 80 1

Wózki sklepowe

Wymagane wyposażenie dla każdego sklepu, pozwalają na wygodny transport produktów przez klienta. Dzięki zróżnicowaniu modeli  wózków sklepowych, znalezienie odpowiedniego do Państwa sklepu nie będzie problemem.

Regaly budowalne

Regały budowlane

Poprzez połączenie regałów sklepowych z regałami paletowymi otrzymujemy zintegrowane regały, przeznaczone do marketów/hurtowni budowlanych.

Częste pytania i odpowiedzi

Jest to zależne od wielu zmiennych czynników do których należą:

  • Rodzaj sprzedawanych produktów – w zależności od tego jakie produkty sprzedajemy konstrukcja regału sklepowego będzie się zmieniała. Dla przykładu: sklepy spożywcze będą w większości korzystać z regałów o zwykłych tyłach, a sklepy elektroniczne będą wieszały drobne produkty na wieszakach (do których potrzebne są tyły perforowane).
  • Wielkość placówki – im większa placówka tym więcej dostępnego miejsca, a to pozwala na stawianie większych regałów sklepowych. Dla małych sklepów lepsze będą niskie i płytkie regały, które umożliwiają wygodne przemieszczanie się korytarzami w sklepie.
  • Czy posiadamy inne regały na wyposażeniu – w zależności od posiadanych regałów, trzeba będzie dobrać odpowiedni rodzaj perforacji profila (25, 35, lub 50 mm) w celu zapewnienia kompatybilności. Dzięki temu łatwiej wymieniać i mieszać części regałów sklepowych ze sobą.
  • Podział sklepu na sekcje, przeznaczone do składowania konkretnych kategorii produktów – niektóre działy wymagają specjalnych regałów sklepowych odbiegających od tych obecnych w reszcie placówki. Przykładem jest dział spożywczy który lepiej sprawuje się będąc wyposażonym w niskie regały siatkowe.

Regały sklepowe najlepiej wybrać dla placówek oferujących stały asortyment produktów codziennego użytku oraz spożywczych. Nie zajmują dużo miejsca oraz są tańsze w porównaniu do regałów budowalnych.

Regały budowlane natomiast oferują nie tylko przestrzeń na prezentowanie asortymentu (na parterze), ale również na składowanie produktów na paletach (na poziomie). Pozwala to na szybkie uzupełnianie stanów magazynowych oraz pozwala na połączenie magazynu ze sklepem.

Dla regałów sklepowych dostępnych od ręki czas realizacji wynosi do trzech dni roboczych od momentu zaksięgowaniu płatności.

Dla regałów na zamówienie czas realizacji wynosi średnio 8-10 tygodni, w zależności od wielkości zamówienia oraz aktualnego obciążania fabryki.

Kontakt